W jaki sposób w sposób bezpieczny wykonywać naprawy pod samochodem?

Niekiedy zdarza się, iż jesteśmy zmuszeni do położenia się pod samochodem, aby zrealizować tam miarodajne prace, albo przynajmniej spowodować w sposób wzrokowy oraz dotykowy, jaki jest stan podwozia lub poszczególnych jego detalów. Jednak musimy posiadać świadomość, iż taka czynność trzeba do jednej z najniebezpieczniejszych przy obsłudze stworzonego przez nas pojazdu.

Skutkiem tego zwłaszcza ważne jest, aby pamiętać o paru chociaż najistotniejszych wskazówkach, które mogą nam zapewnić bezpieczeństwo. Doskonałym wyjściem byłoby wykonywanie tego typu prac, gdy nasz pojazd znajduje się na kanale lub ewentualnie przynajmniej na specjalnej platformie, jakie można spotkać na niektórych osiedlach czy u mechanika typu mechanik samochodowy pruszków. Jednakże w większości wypadków jest to przeciętny podnośnik samochodowy, wobec tego zwłaszcza znacząca jest w tym momencie nasza wyobraźnia oraz zapewnienie nie jedynie minimum, jednak maksimum bezpieczeństw

a. Z pewnością po podniesieniu auta podnośnikiem musimy zadbać, by pojazd nie zjechał nam w przód czy w tył, w tym celu należy podłożyć pod co najmniej jedno koło, naturalnie z obu jego kierunków, wyjątkowych klocków, a jeśli takowych nie mamy, mogą być zwykłe cegły.